Zde se nacházíte: Home > Akce a kampaně
Podkategorie:

Akce a kampaně

... Předchozí
Kategorie: Akce a kampaně

picOd loňského jara, kdy ČSO odstartovala kampaň Bezpečné zastávky, jsme díky pomoci mapovatelů z řad široké veřejnosti překročili hranici 8 000 ohodnocených zastávek. Při té příležitosti jsme se rozhodli podívat se podrobněji na to, kolik zastávek je nebezpečných, ale také na to, kolik se jich může nebezpečnými snadno stát.

Kategorie: Akce a kampaně

picHlavní termín letošního Festivalu ptactva připadá na přelomový víkend koncem září a začátkem října 30. 9. - 1. 10. 2017. Vycházky pořádané v České republice budou opět součástí celoevropské akce Eurobirdwatch zaměřené na ptačí migraci a šíření povědomí o stěhovavých druzích ptáků a prostředí, které při svých cestách využívají.

Kategorie: Akce a kampaně

picSrdečně zveme všechny milovníky ptáků na vycházky za synantropními živočichy – druhy žijícími v lidských sídlech.

Kategorie: Akce a kampaně

picLetošní akce na mnoha místech ovlivnilo chladné počasí - na místě konání vycházky v Stožci napadlo dokonce 20 cm sněhu! - ale o zajímavá pozorování rozhodně nebyla nouze. Mezi nejčastější témata patřil letošní pták roku datel černý a nebezpečí hrozící ptákům žijícím v blízkosti lidských obydlí.

Kategorie: Akce a kampaně

picTerénní jednotka ČSO, která pátrá po otrávených nástrahách, se brzy rozroste o dalšího čtyřnohého parťáka. K osmiletému Chesapeake bay retrieverovi Samovi zanedlouho přibude štěně stejné rasy, které pod vedením Kláry Hlubocké podstoupí stejně jako Sam speciální výcvik. Nyní pro psího kluka nebo slečnu hledáme vhodné jméno odrážející významnost práce, kterou bude při ochraně ptáků v rámci projektu PannonEagle Life vykonávat. Veřejnost nám od začátku našeho fungování dává najevo svou podporu, a proto bychom lidem chtěli poděkovat tím, že necháme návrh jména právě na nich.

Kategorie: Akce a kampaně

picO víkendu 20.–21. 5. 2017 se uskutečnila naše první letošní tuzemská exkurze. Navštívili jsme nivu řeky Odry v CHKO Poodří, charakteristickou přirozeně meandrujícím tokem řeky, soustavou starých ramen a tůní s kolísavou vodní hladinou, lužními lesy, velkou výměrou aluviálních luk a s několika rybničními soustavami. Součástí programu byla i návštěva Domu přírody Poodří v Bartošovicích. Druhý den jsme se vydali na Ostravsko za ptáky na mokřady vzniklé nebo výrazně ovlivněné těžbou uhlí.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791